BŁACHÓW
Powierzchnia: 367,55 ha
Liczba mieszkańców: 205
Rada Sołecka: Dylong- Bartodziej Sabina, Podwiński Jacek, Glinkowski Mieczysław, Konik Zbigniew
Rada Miejska: Dylong- Bartodziej Sabina
Warto zobaczyć: Miejscowość swego czasu była znana z produkcji cegły. Na terenie sołectwa znajduje się nieczynna, stara cegielnia, która została wybudowana na początku ubiegłego wieku.
Sołtys sołectwa Błachów
BZINICA NOWA
Powierzchnia: 294,35 ha
Liczba mieszkańców: 226
Rada Sołecka: Wyrwich Teresa, Weber Izabela, Miozga Mariola, Kołodziejczyk Tadeusz
Rada Miejska: Karpinski Damian
Warto zobaczyć: Zabytkowy cmentarz ewangelicko-augsburski na którym znajduje się grób Karolinki znanej z przyśpiewki ludowej.
Sołtys sołectwa Bzinica Nowa
BZINICA STARA
Powierzchnia: 597,16 ha
Liczba mieszkańców: 375
Rada Sołecka: Brommer Justyna, Przybyła Norbert, Bednarek Tomasz, Goniwiecha Marcin
Rada Miejska: Karpinski Damian
Warto zobaczyć: Pomnik Przyrody w Bąkach - Buk pospolity wiek ok. 100 lat, kapliczka przydrożna z 1880 r. z krzyżem datowanym na 1913 r.
Sołtys sołectwa Bzinica Stara
GŁÓWCZYCE
Powierzchnia: 1.992,71 ha
Liczba mieszkańców: 274
Rada Sołecka: Kulawiak Arkadiusz, Saliński Rafał, Ptok Joachim, Jainta Andrzej
Rada Miejska: Sacha Renata
Warto wziąć udział: Każdego roku sołectwo organizuje od 2009 r. imprezę środowiskową Fire Track Show - Zlot Pojazdów Pożarniczych.
Sołtys sołectwa Główczyce
GOSŁAWICE
Powierzchnia: 572,48 ha
Liczba mieszkańców: 258
Rada Sołecka: Macha Regina, Popiel Kamil, Czapla Paweł, Reimann Anna
Rada Miejska: Sacha Renata
Sołtys sołectwa Gosławice
KLEKOTNA
Powierzchnia: 1.466,81 ha
Liczba mieszkańców: 165
Rada Sołecka: Kandziora Grzegorz, Rybol Magdalena, Lichtfeld Kinga, Dąbek Fabian
Rada Miejska: Zając-Pawełczyk Klaudia
Warto zobaczyć: Zabytkowy dąb znajdujący się pomiędzy Klekotną a Rzędowicami, budynek dawnej szkoły.
Sołtys sołectwa Klekotna
KOCURY
Powierzchnia: 1.436,97 ha
Liczba mieszkańców: 256
Rada Sołecka: Koziorowski Mateusz, Karnydał Dawid, Miozga Marek, Tul Michał
Rada Miejska: Zając-Pawełczyk Klaudia
Warto zobaczyć: Pomnik Przyrody - Dąb szypułkowy, Kapliczka Hubertusa, Kamienny obelisk z datami powstania sołectwa, zabytkowy mostek w lesie, budynek dawnej szkoły.
Sołtys sołectwa Kocury
KOLEJKA
Powierzchnia: 134,33 ha
Liczba mieszkańców: 101
Rada Sołecka: Gierach Alicja, Feliks Grzegorz, Feliks Józef, Grocki Roman
Rada Miejska: Karpinski Damian
Sołtys sołectwa Kolejka
LIGOTA DOBRODZIEŃSKA
Powierzchnia: 414,49 ha
Liczba mieszkańców: 333
Rada Sołecka: Kniejski Klaudia, Małyska Sabina, Knop Sabina, Wąsik Sebastian
Rada Miejska: Dylong-Bartodziej Sabina
Warto zobaczyć: Kapliczka przydrożna przy ul. Wojska Polskiego.
Sołtys sołectwa Ligota Dobrodzieńska
MAKOWCZYCE
Powierzchnia: 260,41 ha
Liczba mieszkańców: 234
Rada Sołecka: Olearczuk Marek, Pruski Małgorzata, Adler Leon, Jańta Alfred
Rada Miejska: Dylong-Bartodziej Sabina
Warto zobaczyć: Drewniana remiza strażacka z 1928 r.
Sołtys sołectwa Makowczyce
MYŚLINA
Powierzchnia: 1.777,36 ha
Liczba mieszkańców: 921
Rada Sołecka: Zając Radosław, Pieprzyca Dawid, Kwolek Tomasz, Skowronek Weronika
Rada Miejska: Zając Radosław
Warto zobaczyć: Zalew w dawnej piaskowni w Myślinie, Kapliczka św. Floriana na ul. Parkingowej
Sołtys sołectwa Myślina
PIETRASZÓW
Powierzchnia: 999,57 ha
Liczba mieszkańców: 210
Rada Sołecka: Brommer Agnieszka, Woźniak Arkadiusz, Kauder Klaudia, Woźniak Marzena
Rada Miejska: Sledziona Andrzej
Warto zobaczyć: Dzwonnica z XVIII w., Krzyż z II połowy XIX wieku; przez wieś przepływa malownicza rzeka Lublinica – prawobrzeżny dopływ Małej Panwi.
Sołtys sołectwa Pietraszów
PLUDRY
Powierzchnia: 1.263,57 ha
Liczba mieszkańców: 1065
Rada Miejska: Bednarek Henryk, Sledziona Andrzej
Rada Sołecka: Psyk Elżbieta, Grzesiak Marcin, Maroń Anna, Opszańska Anna
Warto zobaczyć: Kościół p.w. św. Antoniego, Stawy Pluderskie, stary dworzec kolejowy, w którym znajdował się Urząd Celny.
Sołtys sołectwa Pludry
RZĘDOWICE
Powierzchnia: 2.354,26 ha
Liczba mieszkańców: 518
Rada Sołecka: Zając Roman, Sacha Marian, Maleska Joanna, Sacha Grzegorz
Rada Miejska: Zając-Pawełczyk Klaudia
Warto zobaczyć: Zespół dworsko-parkowy w Bzionkowie, Kamień upamiętniający pobyt króla saksońskiego Fryderyka Augusta III; Wąwóz na Kwieruciach, tzw. Szwajcaria Rzędowicka; Kaplica Matki Boskiej Różańcowej z 1913 r.; budynek szkoły z zabudowaniami gospodarczymi z 1908 r.; budynek dawnej karczmy 1827 r.; stodoła drewniana z początku XX w.; kapliczka przydrożna św. Jana; budynek straży z 1930 r.; krzyż przy straży – wg. legendy z czasów najazdu szwedzkiego.
Sołtys sołectwa Rzędowice
SZEMROWICE
Powierzchnia: 762,79 ha
Liczba mieszkańców: 500
Rada Sołecka: Świerczok Agnieszka, Miosga Daniel, Thomassek Mateusz, Stich Waldemar
Rada Miejska: Miozga Marek
Warto zobaczyć: Kaplica cmentarna św. Sebastiana z XVII w., Kaplica MB Nieustającej Pomocy z 1946 r., budynek szkoły z 1892 r.
Sołtys sołectwa Szemrowice
WARŁÓW
Powierzchnia: 567,99 ha
Liczba mieszkańców: 228
Rada Sołecka: Wójcik Rafał, Macioł Kamil, Thomann Patryk, Malyska Dawid
Rada Miejska: Miozga Marek
Sołtys sołectwa Warłów
Środki w ramach funduszu sołeckiego zostały przeznaczone na utrzymanie zieleni na terenach gminnych w sołectwie oraz na wyczyszczenie i udrożnienie przydrożnego rowu. Zakupiono i zamontowano także lampy solarne przy ul. Leśnej, ul. Zamkniętej i ul. Szkolnej.
Łączny koszt 23.773,43 zł
Sołectwo Bzinica Nowa, wspólnie z sołectwem Bzinica Stara zorganizowało zajęcia wakacyjne dla dzieci Happy Bus, zakupiło znaki „ograniczenie prędkości” i „ograniczenie tonażu” na ul. Cmentarnej oraz zakupiło sprzęt i umundurowanie dla OSP w Bzinicy Starej. W wyniku zamiany zadania wykonało konserwację rowu i przepustu przy ul. Polnej.
Łączny koszt 26.621,68 zł
Sołectwo przeznaczyło środki z funduszu sołeckiego na zakup paliwa i oleju do kosiarek, sprzętu dla OSP Bzinica Stara oraz zieleni na plac rekreacyjny. Dokonało także przeglądu technicznego kosiarek oraz urządzeń na placu rekreacyjnym. Część środków przeznaczyło na usługę koszenia gminnych terenów zielonych. Wspólnie z sołectwem Bzinica Nowa zorganizowano zajęcia wakacyjne dla dzieci Happy Bus. W ramach aktywności obywatelskiej zorganizowano zajęcia sportowo - rekreacyjne dla mieszkańców. Doposażono również plac zabaw w „Zestaw Domek”. W ramach zadania dodatkowego dokonano także naprawy urządzeń na placu rekreacyjnym.
Łączny koszt 36.492,63 zł
Sołectwo przeznaczyło środki na zakup traktorka do koszenia trawy, paliwa do kosiarki i kosy spalinowej, piasku na plac zabaw oraz lamp solarnych na ul. Dobrodzieńską w Główczycach oraz ul. Wiejską od Główczyc w kierunku miejscowości Zwóz. Wykonano także serwis sprzętu do koszenia, a w ramach zadania dodatkowego zakupiono krzesła do świetlicy wiejskiej.
Łączny koszt 26.427,72 zł
Sołectwo Gosławice część środków przeznaczyło na rozbudowę ogrodzenia placu rekreacyjnego. Zakupiono i zamontowano lampę solarną na ul. Lublinieckiej, dokonano także przeglądu technicznego placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Zakupiono tłuczeń do wyrównania dróg w sołectwie. Część środków przeznaczono pokrycie usługi koszenia terenów gminnych.
Łączny koszt 27.859,55 zł
Środki z funduszu sołeckiego przeznaczono na sporządzenie projektu budowy sali wiejskiej, organizację pikniku dla mieszkańców oraz zakupu paliwa do kosiarek. W wyniku zmiany zadania zakupiono i zamontowano także przystanek autobusowy.
Łączny koszt 15.882,11 zł
W ramach funduszu sołeckiego zamontowano lampy wzdłuż ścieżki rowerowej z Kocur w stronę Malichowa, a pozostałą część środków przeznaczono na usługę prowadzenia strony internetowej sołectwa.
Łączny koszt 28.372,19 zł
W sołectwie Kolejka część środków przeznaczono na organizację imprezy związanej z 200-leciem Kolejki oraz wydanie książki (broszurki) o historii Kolejki. Zakupiono także paliwo do kosiarki i wykaszarki sołeckiej oraz przeznaczono środki na usługę koszenia zieleni na terenach gminnych. W ramach zadania dodatkowego dokonano zakupu kompletów biesiadnych oraz urządzeń gastronomicznych: warnik do wody i termosy.
Łączny koszt 18.977,48 zł
W ramach funduszu sołeckiego dokonano zakupu wraz z montażem wyposażenia placu zabaw: zjazd linowy, stojaki na rowery, piaskownica zasuwana, sklepik potrójny oraz drążki gimnastyczne.
Łączny koszt 33.345,99 zł
Środki z funduszu sołeckiego przeznaczono na wykonanie ogrodzenia placu zabaw. Zakupiono także paliwo do kosiarki oraz dokonano jej przeglądu. Pozostałe środki przeznaczono na usługę koszenia terenów gminnych.
Łączny koszt 26.496,24 zł
W sołectwie Myślina przyznaną kwotę rozdzielono na zakup i montaż lamp solarnych na terenie sołectwa, zakup i montaż lamp oświetleniowych oraz skrzynki elektrycznej wraz z kablem na terenie gminnym przy ul. Przejazdowej 2 w Myślinie. Zakupiono także stoły i ławki biesiadne oraz zlecono renowację przystanków autobusowych, konserwację rowów przydrożnych przy drodze gminnej oraz serwis kosiarki i kosy spalinowej. Pozostałą część środków przeznaczono na organizację imprez integracyjnych dla mieszkańców oraz doposażenie miejsca spotkań i terenu wokół budynku przy ul. Przejazdowej 2.
Łączny koszt 61.136,88 zł
Środki z funduszu sołeckiego przeznaczono w części na organizację imprezy integracyjnej dla mieszkańców, a w wyniku zmiany zadania - zakupiono namiot, zestawy biesiadne oraz regały do ich przechowywania. Dokonało również wymiany dzwonka na dzwonnicy w centrum wioski.
Łączny koszt 25.742,82 zł
Dokonano podziału kwoty przyznanej w ramach funduszu sołeckiego 62.478,43 zł na zakup opału do budynku starej szkoły, sprzętu i umundurowania dla OSP Pludry oraz wianków i chust do strojów ludowych. Część środków przeznaczono na organizację biegu szlakiem Pluderskich Stawów. Wykonano także piłkochwyty na boisku sportowym oraz dokonano modernizacji chodnika na ul. Leśnej i budynku gminnego tzw. starej szkoły (wymiana okna tarasowego). Pozostałą część środków przeznaczono na utrzymanie zieleni na terenie sołectwa oraz poprawę bezpieczeństwa na ul. Skośnej i ul. Szkolnej, poprzez zamontowanie progu zwalniającego oraz ustawienie znaku „strefa zamieszkania”.
Łączny koszt 62.478,43 zł
Środki z funduszu sołeckiego zostały podzielone na wykonanie ogrodzenia placu zabaw oraz zakup wraz z montażem klimatyzacji w budynku spotkań przy ul. Dobrodzieńskiej 10. Pozostałe środki przeznaczono na zakup paliwa oraz serwis kosiarki.
Łączny koszt 44.157,43 zł
W sołectwie Szemrowice środki zostały podzielone na remont wiatrołapu w budynku gminnym, wykonanie studzienki deszczowej na ul. Nowej oraz tablicy upamiętniającej ze zdjęciem wioski z 1925 r. Pozostałe środki przeznaczono na usługę koszenia gminnych terenów zielonych, a także na doposażenie kuchni i sali spotkań wiejskich w sztućce, talerze, termosy i firany. W wyniku zmiany zadania zaplanowano rozbudowę budynku OSP, zakup tłucznia wraz z usługą wyrównania ul. Krętej. Część środków przeznaczono na organizację dnia św. Marcina oraz spotkania ze św. Mikołajem - imprez skierowanych do mieszkańców sołectwa.
Łączny koszt 41.842,69 zł
Środki z funduszu sołeckiego przeznaczono na zakup wraz z montażem lamp solarnych na ścieżce rowerowej oraz doposażenie placu zabaw w wahadło, biegacz i twister. W wyniku zmiany zadania zaplanowano wycięcie krzewów przy ul. Polnej.
Łączny koszt 26.534,42 zł